Ekologia i zdrowie w Naszym wydaniu

Ekologia i zdrowie w Naszym wydaniu

 

wizytówkaNasze gospodarstwo położone jest na obrzeżach malowniczego miasteczka Kleszczele, które znajduje się około 10 km od granicy polsko-białoruskiej i obrzeżach Puszczy Białowieskiej.

Obok gospodarstwa rozciągają się szerokie pasma zieleni, wykorzystywane jako ogrody, pastwiska i pola. Nieopodal znajdują się typowo grzybowe i jagodowe lasy.

Czyste środowisko, wspaniały klimat zapewnią Państwu zdrowy wypoczynek. Położenie gospodarstwa z dala od hałasu miasta, pozwoli na pełne odprężenie.

Od 2001r. prowadzimy gospodarstwo ekologiczne, w którym produkujemy i sprzedajemy żywność ekologiczną.
Czyste środowisko, wspaniały klimat zapewnią Państwu zdrowy wypoczynek. Położenie gospodarstwa z dala od hałasu miasta, pozwoli na pełne odprężenie.

Wszystkie warzywa oraz większość owoców pochodzi z przydomowego ogrodu. Dzieki temu wyrabiamy smakowite przetwory i nalewki… Nic tak nie smakuje jak podlaskie potrawy, przetwory oraz wypieki domowej roboty. Wokół domu jest dużo przestrzeni dla Waszych pociech. Istnieje możliwość rozpalenia ogniska albo grilla, rozbicia namiotu czy też po prostu rozłożenia koca nad stawem i wczytania się w lekturę. Wieczorami w porze letniej słychać rechot żab, utulający do snu…W 2002r. uzyskaliśmy pierwszy certyfikat na produkty żywnościowe i aktualne badania. Co roku przeprowadzane są kontrole przez Ekogwarancję PTRE, która certyfikuje produkty spełniające wymagania Unii Europejskiej.

W 2004r. nasze gospodarstwo otrzymało dyplom z wyróżnieniem za prowadzenie bezpiecznego gospodarstwa w ramach uczestnictwa w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo z KRUS.

09.07.2011r.w Augustowie otrzymaliśmy dyplom z wyróżnieniem za wysoką jakość wytwarzanych produktów ekologicznych.

07.08.2011r. jako jedno z większych gospodarstw ekologicznych w Kleszczelach zostaliśmy uhonorowani pucharem Burmistrza Kleszczel za produkcję i promowanie żywności ekologicznej oraz otrzymaliśmy puchar od Starostwa Hajnowskiego za wysoką jakość wytwarzanych produktów.

2012r. – Puchar od Starosty Hajnowskiego za zajęcie I miejsca w Ekologicznej Hodowli Kur Niosek
2013r. – otrzymaliśmy od Burmistrza Kleszczel statuetkę za Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne.